Temel Yoga ve Ayurveda Uzmanlık Programı

Yoga,  13 -14 senedir hayatımda…  Özde’nin  sert kabuklarını soyup, onu anlama yolculuğunda en değerli yol arkadaşlarından biri benim için yoga… Ama bu demek değil ki, bir ders ya da bir eğitimle sihirli değnek değiyor ve hayatınız baştan aşağı değişiyor.

Hayır, geriye dönüp baktığımda idrak etme haline yaklaşmam senelerimi aldı diyebilirim. Ve bir itirafta bulunayım mı? Nefes aldığım sürece bu unutma, hatırlama ve idrak etmeye haline devam edeceğim.

Neden mi?

Hayatın biliyorum, öğrendim, anladım, çözdüm diyemeyeceğim kadar büyük ve sıra dışı olduğunu kabul ettim.  Bunu elbet ki, tek başına YOGA yapmadı ama yorumlamamam konusunda anbean yanımdaydı ve halen de yanımda.

Soğan kabuğu soyar gibi dıştan içe özde’nin kabuklarını soydu, soyuyor. Fiziksel bedenden süptil bedene yolculuk… Fiziksel beden dediğim,  soğan kabuğun dış katmanı örnek olarak yoga pozları diyebiliriz, süptil beden ise soğan kabuğun daha da içindeki bölümü, adına kalp, ruh, varoluş ne isim koymak istiyorsanız onu koyabilirsiniz.

Ve işte yoganın sihri dediğimiz bölüm, soğan kabuklarını soymaya başladığınızda başlıyor. İşte o zaman yoganız kalbinize iniyor.

Yoga, öze giden yolda ilk giriş kapısı ve zamanla adanmışlıkla bu yolda kullanmanız gereken araçlara yenileri ekleniyor (aile dizimi, terapi, dans, resim). Bu bölüm herkesin hayat filmine göre şekilleniyor ama değişmeyen tek bir şey var: Genişleyerek büyümeyi öğreniyoruz.

Yani; hayatla inatlaşmayı bırakıp, genişlemeyi pratik ediyoruz.

Tek bir doğru, tek bir teknik, tek bir araç yerine her bir tekniği, aracı kendi yemeğimizi oluşturmak için kullandığımızda evet, bu film değişiyor! Başkasına benzemeye çalışmak yerine gerçekten sevdiğiniz şeye bir adım yaklaştığınızda, hayat mucizesini doğuruyor. Dinlemeyi öğrendiğimizde hayatın akıyormuş gibi gelmesinin nedeni de bu!

Olay ne eğitmenlerde, ne tekniklerde aslında… Tüm olay öğretiyi kalbine aktaracak bir rehber ile ilgili… Çünkü o rehber kalbine tohumu ekerken, kalbine bakma cesareti ve buranın pusulan olduğunu öğretir. Sana doğrularını dayatmak yerine kendi doğrularını bulman için seninle yan yana yürür ve yol bittiğinde arkasındaki görünmeyen eliyle senin yanında olur. Benim bildiğim en iyi rehberlik şekli bu!  Özde’nin hayatı idrakında yoga nasıl önemli bir  yapı taşıysa, o yapı taşlarını başkalarının hayatında ekmeye çalışarak kelebek etkisi yaratma umudundayım ve bu umut için de çalışıyorum.

Kasım ayında 4. Kez sevgili ortağım Githa ile Temel Yoga  ve Ayurveda Uzmanlık Programı vereceğiz.  Bu program tabi ki sadece yoga eğitmeni olmak isteyenlere yönelikmiş gibi algılanıyor ama esas böyle eğitmelerde yeniden ve yeniden kendimize yaklaştığımız için dönüştürücü oluyor. O yüzden meraklı istekli herkesin katılımına açık J

Githa & Özde Çolakoğlu ile 200 Saatlik Temel Yoga ve Ayurveda Uzmanlık Programı IV. Dönem Kasım Ayında Başlıyor! (Program Yoga Alliance Onaylıdır.)

  • Neden Bu Program ?

İlgili ve deneyimli Goa Yoga Ailesine katılıp, her anlamda desteklenmek,

Yoga ve Ayurveda’yı birlikte sunan özel programın parçası olmak…

  • Bu programın Farkı Nedir?

Bu programda her bedenin farklı olduğu gerçeği temel alınır ve ezbere anatomik bilgiler yerine, katılımcılar yorum yapmayı ve sorgulamayı öğrenir.

İlk günden ders anlatmaya başlarsınız! 

Stüdyo çalışmalarının başından itibaren 4 asistan ve 2 eğitmen tarafından desteklenirsiniz

Temel ve orta seviyede kendi başınıza yoga pratiği yapmayı ve anlatmayı öğrenirsiniz

Yoga’nın felsefsini ve tarihini ezberlemek yerine, hayatınıza entegre etmenin yollarını keşfedersiniz

Yoga pozlarında güvenli dokunmanın yanında Ayurvedik dokunma ve yoga masajı öğrenirsiniz

Temel yoga pozlarını ve farklı  bedenlere göre dinamiklerini incelersiniz

Bilimsel olarak meditasyonun faydalarını öğrenirken, yogik ve Ayurvedik meditasyon tekniklerinde derinleşirsiniz

Mantraları, mudraları içselleştirirsiniz

Ayurveda’nin sihirli dünyasına girer, kendi beden tipinize ve beş elemente göre beslenmenin önemini kavrarsınız.

  • Nerede?

Goa Yoga / İstanbul – Moda

  • Program Tarihleri:

      9 Buluşma 

    Kasım 2022 – Nisan 2023

 12 – 13 Kasım

 10 – 11 Aralık

 14 – 15 Ocak 2023 

 4 – 5 Şubat 

 25 – 26 Şubat 

 11 – 12 Mart 

 25 – 26 Mart 

 8 – 9 Nisan 

 6 – 7 Mayıs 

Sen de bu ailenin parçası olmak istersen 

 Bilgi ve Kayıt İçin: info@goayoga.com.tr, 0533 685 13 73, www.goayoga.com.tr

Buluşmak üzere