Tüm Yönleriyle Yoga (30 Saat)

📍Özde Çolakoğlu & Harun Kohen ile
Tüm Yönleriyle Yoga  (30 saat)
(Yoga Alliance onaylı YACEP)

🔔Etkinlik Tarihi: 15-16- 22-23 Haziran 2019

🔔Etkinlik Saatleri 10:30-18:00

🔔Etkinlik Süresi 30 SAAT

🔔Etkinlik Yeri:Githa Yoga Studio-Gümüşsuyu

🔔Buluşma Tarihleri: 15-16-29-30 Haziran 2019

Ücret: 900 TL
Erken Ödeme: 15 Nisan’a kadar olan ödemelerde 800 TL

Yoga Uzmanlık Programına katılmayı düşünüyorsunuz fakat hazır olmadığınızı mı hissediyorsunuz?

200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı gerçekten bir çok kişi için kendi yaşamlarını dönüştürücü bir program, ve kendinizi tanımak için eşsiz bir yol. Fakat kendinizi bu uzun yolculuğa başlamadan evvel, yolculuk için gerekli ekipmanlarınızın hazır olduğunu hissediyor musunuz? Bilgilerinizi tazelemek ya da sadece yoga yolunda derinleşmek mi istiyorsunuz?

Ya da sadece Yoga uzmanı mı olmak istiyorsunuz?

Çok Güzel. Dünyamızın şu an daha fazla yoga uzmanına & kendi iç yolculuğuna adanmış insanlara ihtiyacı var. Fakat Yoga Uzmanlık Programına başlamak maddi ve manevi olarak büyük bir adanmışlık gerektirebilir.

Endişe etmeyin, sizin için buradayız. Biz de benzer yollardan yürüdük ve bu programı hazırlarken, kendi deneyimlerimizden Uzmanlık Programı’na başlamadan evvel eksik hissettiklerimizden yola çıkarak çok güzel bir program hazırladık.

Tüm Yönleriyle Yoga Programı ile kendinizi pratiğinizde ve ya katılmayı düşündüğünüz program için daha öz güvenli ve emin hızlıca hissedebilirsiniz. Neden Yoga Uzmanı olmak istiyorsunuz? Niyetiniz Nedir?

Bu Program ile birlikte;
-Yoga Uzmanlık Programına önceden başlayın ya da Yoga Uzmanlık Programı tamamladıysanız hızlıca bilgilerinizi güncelleyin,

-Yoga Uzmanlık Programına katılmayı düşünmüyorsanız, fakat yoga bilginizi kendiniz için derinleştirmek istiyorsanız, yoga tarihi, felsefesi hakkında bilgi edinin,

-Evinizde kendi yoga pratiğinizi oluşturabilecek gerekli araçları ve teknikleri öğrenin,
-Asana, nefes ve meditasyon tekniklerinizi geliştirin,
-Duygusal & fiziksel olarak kendinizi daha iyi tanıyın.

📍Bu Program ile birlikte;

Yoga Uzmanlık Programına önceden başlayın,
Asana, nefes ve meditasyon tekniklerinizi geliştirin,
Duygusal & fiziksel olarak kendinizi daha iyi tanıyın.

-Yoga Uzmanlık Programına katılmayı düşünmüyorsanız, fakat yoga bilginizi kendiniz için derinleştirmek istiyorsanız, yoga tarihi, felsefesi hakkında bilgi edinin,

-Evinizde kendi yoga pratiğinizi oluşturabilecek gerekli araçları ve teknikleri öğrenin,
-Asana, nefes ve meditasyon tekniklerinizi geliştirin,
-Duygusal & fiziksel olarak kendinizi daha iyi tanıyın.

📣📣İçerik:

Yoga Tarihi

Yoga Felsefesi’ne Giriş

Yoga için Fonksyonel Anatomi

Pranayama

Temel Yoga Asanaları

Evde Kendi Pratiğinizi Oluşturma

📍Kimler Katılabilir?

-Temel Yoga Uzmanlık Programını Yeni Tamamlamış Uzman Adayları Bilgilerini Tazelemek için,
-Yoga Uzmanlık Programına katılmayı düşünen ama hazır hissetmeyenler
-200 Saatlik Yin Yoga Uzmanlık Programını tamamlamış, seanslarında Yang pratikler öğretmek isteyenler ya da pratiğine dahil etmek isteyen uzmanlar
-Yoga Uzmanlık Programına katılmayı düşünmeyen, fakat yoga pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyenler

📍Sertifika:

Programı başarıyla tamamlayanlara 30 Saatlik Githa Yoga onaylı katılım sertifikası verilecektir.
30 Saati birebir bizimle geçirecek olan öğrencilerden, 10 saatlik bir ödevi tamamlamaları beklenmektedir.
Programı başarıyla tamamlayan Yoga Uzmanlarına 30 saatlik Yoga Alliance onaylı YACEP sertifikası verilecektir.

📍Seans Katılımı:

Katılımcılardan 1 ay boyunca Githa Yoga Studio’da ya da her hangi başka bir stüdyoda toplamda 8 saat yoga seansına katılım beklenmektedir.
-Toplamda 2 saat olmak üzere de seans gözlemi beklenmektedir.
-Githa Yoga’da 3 aylık sınırsız üyelikten indirimli olarak 500 TL’den yararlanabilirler.

📍NOT

-Bu Program Bir Uzmanlık Programı değildir.
-200 Saatlik Uzmanlık Programı’na Hazırlanma ya da Kendi Yoga Pratiğinizde Derinleşme programıdır.
-Programa katılanlara kitapçık dağıtılacaktır.
-Bu Programı başarıyla tamamlayan, 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Yin Yoga Uzmanları için seanslarına ekleyebilecekleri ve uygulatabilecekleri Yang pratikler öğrenmede kullanılabilir.
-200 Saatlik Yoga Uzmanlık Programı Mezunları için 30 Saatlik bir Uzmanlık Programı tekrarı niteliğinde sayılabilir.
-Maddi durumu yeterli olmayan ama programa katılım göstermek isteyen bir kişiye burs verilecektir. Niyet mektuplarınızı 20 Mayıs’a kadar harunkohenyoga@gmail.com ve ozdecolakoglu@gmail.com’a mail atmanız beklenmektedir.

🔔 Detaylı bilgi için:
harunkohenyoga@gmail.com ve ozdecolakoglu@gmail.com’a mail atabilir.
🔍www.githayoga.com.tr sitesini ziyaret edebilir.
📲 Stüdyonun telefonundan bize ulaşabilirsiniz. (0 533 305 63 79)

🔔Harun Kohen (E-RYT 500)
2014 senesinde Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Eğitimini tamamladım. Aynı dönemde Hart Lazer, Dylan Brenstein, Övül Büyükberber,Uma Füsun, Yara Ulcay, Chris Chavez, ,Goddrey Devreaux gibi uzmanlarla çalışma şansı buldum. 2014’ün sonlarında Uma Füsun’un uzmanlığında 78 Saatlik Mentorluk Programını tamamladım. Bu çalışmalar yolculuğumun rotasını Hindistan’a çevirdi. 2015 yılında 2 ay boyunca Sivananda Ashram’da geleneksel bir yogi yaşamı deneyimledim. Bu pratik, kendimle daha derin bir bağ ile ilişkilenme fırsatı sağladı. Bir süre Amritapuri Ashram’a geçerek Amma ile yogik meditasyon pratiğimi derinleştirdim. Yine yolculuğun devamında Dharamsala’da Tusshita Meditasyon Merkezi’nde Dagri Rinpoche Buddhizm’in Mahayana geleneğine uygun Meditasyon kurslarına katıldım. 2015 yılında başladığım Hart Lazer ile Yoga Alliance Onaylı 300 Saatlik Terapötik Yaklaşımlar ile İleri Seviye Yoga eğitimine başladım. 2 sene süren bu eğitimi 2018 yılında başarıyla tamamladım. Aynı süre zarfında, İstanbul’daki Reiki masterım Uma Füsun’un Reiki 1. ve 2. Seviyelerini tamamlayarak devam ettim. 2016 yılında David Cornwell ile Mindfulness Meditasyon ve Sinir Sistemi Teorileri, & 2017 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimini tamamladım. 2018 yılında Devrim Akkaya ile Yin Yoga eğitimin asistanlığını yaptım. Yoga benim için bir yol, keyifli bir keşif aracı, kendimle aynı zamanda öğrencilerimle. Bedenimin & zihnimin değişen ihtiyaçlarına göre şekillenebilen, öğrendikçe, ne kadar az şey özümseyebildiğimi farkettiğim, ama bana içerden buldurduğu güç ile yoluma cesur bir şekilde devam edebildiğim çok kişisel bir pratik. Yaklaşık 4 senedir seanslar vermekteyim, ve yolculuğum öğrendiğim yogaya farklı bakış açıları ile sürekli harmanlanmaya ve yoga pratiğinin kapsayıcılığını daha geniş bir perspektiften algılamam ile devam ediyor. Şuan İstanbul’da Hatha Yoga, Yin Yoga,ve Yin&Yang Yoga stilinde grup seansları vermeye devam ediyorum, bunun yanı sıra workshoplar, uzmanlık programları,& yoga kampları düzenliyorum.

🔔Özde Çolakoğlu (E-RYT 500)
2008 yılında yoga ile tanışmasının ardından farklı hocalar ve stillerle çalışma şansı yakaladı. Bedende başlayan bu öğretiyi daha da derinleştirmek isteyen Çolakoğlu bu amaçla ilk temel yoga hocalık eğitimi için 2012 yılında Hariom ve Om Yoga’nın Uluslararası Hatha Yoga Hocalık Eğitimine katıldı. Eylül 2014 senesinde Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Programını ve Mart 2015 yılında da Zeynep Çelen ile Yoga Alliance Onaylı 50 saatlik İleri seviye Yoga Hocalık Programını bitirdi. Ağustos 2015’te Zeynep Çelen’in temel yoga hocalık eğitiminde asistanlık yaptı. Ekim 2015’te YogaCici’nin Çocuk Yogası Hocalık eğitimini bitirdi. Kasım 2015- Mayıs 2016 tarihleri arasında Advayta Yoga’nın Neval Aras ile 150 saat Anatomi ve İleri Seviye Yoga eğitimini tamamladı. Ağustos 2016’daYoga Alliance’ın 500 RYT onayını aldı. Çolakoğlu, Ekim 2016 – Mart 2017 Sensing Body Academy’nin, Neval Aras ile 150 saat Anatomi ve İleri Seviye Yoga eğitiminde asistanlık yaptı. Mart 2017’de Yoga Alliance’ın E-RYT 200 onayını aldı.

Eğitimler
Thai Beden Terapi ve Yin Yoga (Nisan 2018)
Gelişimsel Kineziyoloji (tüm modüller) ( Aralık 2017 – Ocak )
Advayta yoga Zeynep Aksoy ile yoga felsefesi 15 saat ( Ekim 2017
SensingBodyAcademy Neval Aras ile Anatomi ve İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi Asistanlık (Ekim 2016 – Nisan 2017)
Advayta Yoga Neval Aras Serteroğlu ile İleri Seviye Yoga ve Anatomi Eğitmenlik Eğitimi Yoga Alliance onaylı 150 saat (Kasım 2015 – Mayıs 2016)
YogaCici Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi (Kasım 2015
Zeynep Çelen ile 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi Asistanlık (Ağustos 2015)
Zeynep Çelen ile Yoga Alliance onaylı (50 Saatlik İleri Seviye Yoga Hocalık Eğitimi Şubat 2015)
Zeynep Çelen ile Yoga Alliance onaylı (200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi 2014)
Başak Yüksel ile Yoga Hocaları için Anatomi (2013)
200 Saatlik Bora Ercan ve İrem Greenfield ile Hatha Yoga Hocalık Eğitimi 2012