Mabet

Teknoloji, hayatı kolaylaştırır. İstediğiniz şeye, istediğiniz anda ulaşabilir hatta konuşabilirsiniz. Bundan seneler önce internete sahip olmak önemli bir şeydi ama artık her evde birkaç bilgisayar var interneti olan.

Ve zaman bilgisayarınız sizin mabediniz olur. O, mabedin içinde kendi dünyanızı yaratırsınız. Çoğu zaman kimsenin görmesini istemediğiniz yazılarınız, eski fotoğraflarınız, şarkılarınız, onun fotoğrafı, onunla şarkınız vardır. Liste uzundur aslında ve siz hep içindekilere bir şey olmayacak zannedersiniz ama konu teknoloji olunca ne kadar hayatı kolaylaştırsa da güvenmek o kadar kolay olmuyor.

Geçen hafta bilgisayarıma format atılırken içindeki her şeyi kaybettim. Eski fotoğraflar, yazılar, şarkılar… Her şeyi kaybettim. İlk başta bütün dünyam elimin altından kayıp gidiyor gibi geldi. Sonra gitmesi gereken her şey ve herkes gider dedim. Sorun değil dedim kendime. Bundan 3 sene önce bu olsa bu kadar basit bir cümle ile kabul etmem imkansız olurdu.

Sanırım gelen her ne ise kabul ettiğimiz zaman hayat daha kolaylaşıyor ve eğer gelen her neyse kabul edebilirsek hayat güzel sürprizlerle bizi şaşırtmaya başlıyor.

Ve ardından hiç bitmeyen huzur…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s