2009’a


Bir sene daha bitiyor. Şimdi biraz düşünme zamanı … Kocaman gibi gözüken bir senede neler yaşadıklarımıza bakmalı tabi bakacak cesaretimiz varsa…

Neler sığdırdık bu seneye? Neleri dışarda bıraktık? Kaç ‘keşke’ yaratı bu sene bize? Kaç kez ‘bunu iyi ki yaşadım’ diyebildik? Kalbimiz ve gözlerimiz beraber kaç kez beraber ağladı? Ya da kalbimizin vuruluşunu çığlıklar içinde izlerken bir damla bile akmadı mı gözlermizden? Bir yalanı yaşamaktansa gerçekleri değiştirmeden ve ne kadar yara vereceğini umursamadan sadece gerçeği duymayı ya da onu yaşamayı tercih ettik mi? Fırtınaya karşı tek başımıza meydan okuyabildik mi? Karanlıkta güneşi özlemle mi bekledik?

Bütün karanlıklar bitip güneş ufuktan belirlemeye başladığı zaman o anın tadını çıkarıp içimize kadar onun sıcaklığını çekebildik mi?

Geçmez dediklerimiz geçip, bitmez dediklerimiz bittiğinde her şeye çoktan baştan mı başlamıştık?Sil baştan yapabildik mi? Yoksa bir köşede pes etmiş bir şekilde oturmuş canımızı yakan şeylerin geçip gitmesi beklerken geçen zamanımızı çöpe mi attık?

Bütün yaralarımızı yapanları, canıımızı yakanları affedip teşekkür edebildik mi?

Hayatın sürprizlerine kollarımızı tamamen açabildik mi? Ve eğer açabildiysek hayatımızın rüzgarının tamamen değişeceğini hissettik mi?

İnsanların ne söylediklerini umursamadan ne hissediyorsak onu yaşabildik mi? Millet ne der cümlesinden sıyrılıp utanmadan, saklanmadan ‘ben buyum’ diyebildik mi? Kim olduğumuzu anlamaya çalıştık mı?

Teslim olmanın ne demek olduğunu anlayabildik mi?

Ruhumuzu gerçekten birinin görmesine izin verdik mi ? Ve biri gerçekten ruhumuzu gördü mü? Hiç sevdiğim dediğimiz kişiyle bir olmanın ne demek olduğunu yaşabildik mi? Yoksa bütün aşklarımız hep ama’ya bağlı aşklarmıydı? Karşılıksız sevgiyi tadabildik mi?

Mutluluktan hiç ağladık mı?

Bizi geçen seneyle yüzleştirecek trene binebildik mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s