Bilinmeyen Yerde ve Zamanda 4

Onu uzun zamandır görememişti. Ruhunun derinliklerinde onu çağırdığına emindi ama bir şeyleri yanlış yaptığını düşünmeye başlamıştı.

O kadar uzun zaman olmuştu ki artık bütün olanların rüya olduğunu düşünmeye başlamıştı. O yolculuktan sonra hayatı değişmeye başlamıştı.

Değişim, büyük seslerle gelmezdi ve çoğu zaman anlaşılmazdı bile. Çünkü en etkili değişimler zamanla gelenler ve kendi kendine yer açanlar olurdu.Yavaş yavaş olduğu için çoğu zaman görünmezdi ancak geriye baktığımızda anlaşılırdı.

O da geriye dönüp baktığında ne kadar yol aldığını görüyordu!

Çıktığı yolculukta kısa bir sürede olsa korkularından özgür olmuştu ama dünyadaki yaşamına geri geldiği zaman bütün korkuları zincir vurmaya başlamıştı ruhunda. Korkularının ne kadar esiri olmuştu orada? Bunun cevabını kendi de bilmiyordu. Tek bildiği ruhunun zincirlerde asılı kaldığı o dönemlerde zamanın durduğunu hissetmiş olmasıydı. O günlerde onu hayatta tutan rüya mı gerçek mı emin olamadığı bir anıydı! Balonla çıktığı yolculukta gördüklerinin gerçek mi kendi kafasının hayal ürünü mü olduğunu bilmiyordu ama emin olduğu o yolculuğun ona hissettirdiğiydi. Bu hisse ruhunu teslim bile edebilirdi. Belki de o zincirlerinden onu özgürlüğe kavuşturan bu hisse olan inancıydı.

Kendi zincirlerini kırıp, bütün korkularıyla  tek tek yüzleşmişti. Artık ruhunda ne zincirler, ne korku, ne de acı vardı! Sanki şimdiye kadar çektiği bütün acıları o zincirlere bırakmıştı. Sanki bu iki senede kendini en baştan yeniden tanımıştı. Neyi, neden yaptığını anlamak onun kendisiyle arasındaki duvarı yıkmıştı.

Artık hazır mıydı? O insan bile olmayan bu  varlığa al beni götür ”ait olduğum yere” diyebilir miydi? Artık hazır mıydı? Bunları düşünürken birden odasının içinin mavi ve mor renklerinin dolmaya başladığını fark etti. Emindi ”o” geliyordu. Şimdi ne olacaktı?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s