Kelebek Etkisi

Seneler önce birbirinden teğet geçmiş iki yaralı kalp, seneler sonra birleşebilir mi? Geçmişin ”acaba” sorusu gelecekte cevap bulur mu  ya da o ”acaba” seneler sonra bile etkisini koruyabilir mi?

Normal yaşamda imkansız diyebileceğim bir dolu olay bizi yeniden karşı karşıya getirmişti. Geçmişin ”acaba”sına yenilip, bizi birbirimizden uzaklaştıran bütün olasılıkları göz ardı edip atlamak…. Gözümü bile kırpmadan atlayacak cesareti göstermiştim.

Seneler önce kimseye söylemesem de kalbimde bir yer açmıştım sana ve bir daha yollarımızın birleşmeyeceğini anladığımda o yeri saklı tuttum kalbimde ve devam ettim.

Seneler sonra sen yeniden ortaya çıktığında kalbimde seni sakladığım yerden sesler yükseldi ve bende tamam dedim.

Çok kısa ama çok eğlenceli bir dönemdi ama olur ya hayaller gerçekleştiği zaman onun, hayalin olmadığını anlarsın çünkü o hayalin gerçek yüzünü görürsün.


Birinden ”Seni çok özledim” cümlesini duymak ne kadar güzel olursa olsun içini doldurması lazım. Hissedemedim..


Hissedemediğim zamanda kalbim benden önce uzaklaşır..

Senin kalbin hala yaralı ve boşlukları doldurmak için sanki ilk gördüğün dala tutunup duruyorsun. Umarım kendine tutunmak gerektiğini öğrenirsin ve yol uzun sürmez.

Hayatıma bir şekilde giren insanları hayatımdan çıkarma yolum temiz olmadı hep karma yarattım kendime. Kaçtım durdum ve daha çok benzer hikaye yarattım. O yüzden bu zinciri çok temiz kapatacağım.


Küçük ya da büyük hepimiz birbirimizin hayatını etkiliyoruz ve bazen zincirleri temiz kapatamadığımız için ”kelebek etkisi” şeklinde karmaşalar çıkartıyoruz. Çünkü bazen biz zinciri kapattık sanıyoruz ama görünmeyen bağlar, birbirimizin hayatlarını etkilemeye devam ediyor. 

Zincirleri temiz kapatmanın tek yolu ise kendine ve karşındakilere dürüst olmakta yatıyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s