AşkEtrafımda en ufacık bir aşk kırıntısının peşinden koşan, aşık olmak için çırpınan, ufacık bir acaba’nın bile deli gibi peşinden koşan aşk sevdalıları..

Ne kadar  çok yeni sayfa açarsak açalım, yeni aşklara sarılırken acaba eski aşklara da mı sarılıyoruz? Çünkü istediğimiz kadar kırıkları tamir edelim yeni aşka doğru yürürken hep bir yanımız kırık oluyor. Eski güvensizliklerle yenilere yelken açıyoruz. Belki de mesele budur! Bütün o kırıklara rağmen ve onlarla beraber yeniye yüreyebilmektir belki de aşk…
 

Senelerdir görmediğiniz birini gördüğünüz zaman ilk sorduğu soru sende değişiklik var mı sorusudur. Bu sorunun alt metini: ”evli misin? nişanlı mısın? sevgilin var mı?” Yani değişiklik sorusu sadece hayatınızın bir bölümü ile ilgilidir.
 

Etrafınızda evlenen ya da nişanlanan arkadaşlarınızın sayısı artmaya başladıysa genel düşünce trenin kaçtığı yönündedir ve bu yüzden trenin peşinde koşturur durur insanoğlu.. Sürekli geç kalıyorum telaşıyla yaşar ve evet kesinlikle kaçırır yaşamı ama bunun nedeni treni kaçırdığı için değil, telaş içinde olduğu için asla orada olmayı başaramadığı içindir!
 

Yalnızlığınızı doldurmak istemek başka yalnızlığınızı paylaşmak başkadır!
 

Hayatınıza birini sokmadan önce, onun öncelik listenizde nerede olduğuna bakın. Sırf  bir şeylere geç kaldığınız için ya da size iyi geldiği için  ona ”evet” demek ya da modern çağın tabiriyle onu yedeğe almayın! Çünkü bu önce kendinizle olan bağınızı koparır ardından bundan sonraki ikili ilişkilerinizde aynı sorunu ya da sorunları yaşamanıza neden olur. Çünkü yaptığımız her şey bize geri döner. Hayat; biz anlayana kadar aynı labirentlerde yolculuk yaptırır bize…

Hislerimizi güvence altına almak için koşturuyoruz ama eğer istediğiniz aşk ise ikisi aynı yerde bulunmuyor. Aşkın ne dünü ne de yarını vardır. Aşk; her şeyi, bildiğiniz bütün yolları riske attırır ve sizi baştan yaratır, değiştirir ve o zaman anlarsınız bütün aşkların doğru olduğunu….
 

Kim bilir herkes aşkı kovalamayı bıraksa belki aşk, kapılarını çalacaktır ama onun için önce planlar kurmayı bırakmak lazım!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s