Doğum günü….

Doğum günleri, neşe, mutluluk ve umut doludur. Belki de her ne olursa olsun, olanları kutlayabilme ve gelecek olanları kucak açabilme zamanıdır. 

Koca bir senenin sonuna geliyorum. Eskiden yeni gelecek seneye hayaller ve beklentiler ile girerdim. Hayallerin ve beklentilerin yarattığı mutluluk kaosa döndüğü zaman kendi dengemi kaybeder ve hatırlamak acı verirdi. En çok bu zamanlarda suçlu arardım ve bulduğum suçlular bütün hikayelerimde suçlu olurdu! Bir şeyler doğru gitmediği zaman o suçlulara döner ve suçlamaya başlardım. Oysa ortada suçlu yoktu, sadece seçimler vardı..

Çok uzun zaman hatırlamaktan kaçtığım can sıkıcı hikayelerim olduğuna inanmıştım. Birkaç haftadan beri deli gibi hatırlıyorum her detayı, her sesi, her kareyi… Kaçtığım hikayelerdeki mutlulukları  seviyorum, gülümsüyorum.. Hatırlamak, hiç bu kadar mutluluk verici olmamıştı.

Eskiden nehire teslim olmak ne de zordu, şimdi varım yoğum ona teslim olmak ve ona güvenmek…

Hayatıma giren her nefes, her can, her mutluluk, her gözyaşı, her aşk, her sevgi, her mucize  için şükrediyorum. İyi ki gelmiş gelenler, iyi ki kalmış kalanlar, iyi ki gitmiş gidenler ve iyi ki varlar var olanlar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s