Yeşil gözlü kıza…

Elinde cep telefonunu sımsıkı tutuyordu.  Yeşil gözlerini telefondan ayırmıyor, birkaç dakikalığına ayırsa bile sanki mesaj sesi duymuş gibi telefonun ekranına bakıyordu. Etrafındakilere de belli etmek istemiyordu, beklediğini.. Dinliyormuş gibi yapıyordu ama hiçbir şey duymuyordu. Etrafında sadece uğuldayan bir sürü ses vardı, zorlukla da gülümsüyor ve yeniden telefonunun ekranına bakıyordu. 
Ne bekliyordu o küçücük ekrandan? Gözleri kapıdaydı. Sanki birisinin gelmesini bekliyordu belki de daha ziyade umut ediyordu demek onun durumu için daha uygundu ama onun oturduğu tarafa doğru ne gelen vardı ne de giden… 
Sahte gülümsemesinin altında çaresizlik ve bekleyişinin verdiği yorgunluk vardı. Sanki yüzyıllardır bekliyor ve artık kalbi beklemeyi kaldıramıyordu. Nasıl yalnızdı o masada, yanındakiler gerçekten farkında değiller miydi? 
Birkaç dakika masadan uzaklaşıp denizin olduğu tarafa gitti, elinden telefonunu bırakmıyordu. Elimde olamadan bende takıldım peşine.. Belki de imkansız bir çare arayışının verdiği koşturma ile yarasını sarmak istedim. Uzaktan izledim, gidip geliyordu elindeki telefonla.. Sonra yutkundu  ve konuşmaya başladığını gördüm. Sesleri uzaktan duymam imkansızdı ama ”doğum günün kutlu olsun” ve ”seni ilk gördüğüm günden beri seviyorum” dediğini duyabilmiştim. Ardından ne konuştukları bilmiyorum, daha uzağa gidip izlemeye koyuldum sessizce… Sonra telefonu kapattı ve ağlamaya başladı. Elindeki telefonu da hızlıca attı. Koştum telefonu yerden aldım ve ona geri verdim. Benimde gözlerim dolmuştu. Hiç tanımadığım biriyle ağlıyordum şimdi. Hiç konuşmadan birbirimize sarılarak dakikalarca ağladık.
Onun hikayesini öğrenmeye çalışmadım, sadece canının yandığı zamanda bir parçasına ilk neşteri vururken acısını hafifletmeye çalıştım. Kim bilir belki de aslında dolaylı yoldan o bana yardım ediyordu. Kim bilir? Neden ya da niçin?
Ama biliyorum ki hepimizin karşılaştığı, yaşadığı her olay tam da olması gerektiği zamanda ve olması gerektiği kişilerin yanında oluyor. Yani her ne oluyorsa iyi ki de oluyor… 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s