İçerden konuşmalar

Seneler önce karanlık bir kuyu gibiydi yaşam… Bir kurtarıcın gelip beni kurtarmasını bekliyordum ama aslında o karanlık kuyuya da aşıktım. O yüzden seneler geçirdim o kuyuda..

Geçenlerde gözyaşlarımı paylaştığım bir arkadaşımla konuştum. Benim o kuyuda geçirdiğim sürecimin bir kısmına tanık olduğu için sanırım bendeki değişime inanamıyordu. O da benim gibiydi, onun da karanlık bir kuyusu vardı.. Karanlık kuyuları olanlar, birbirlerini gözlerinden tanırlardı ve hiç konuşmasalar da bazen sadece bakışarak anlaşırlardı. Bizimkisi de öyleydi..

Lise sıralarının tüm o yalnızlık, çaresizlik duyguları… Güçsüzdük.. İlerde fırtınanın geleceğini ve bizi savuracağını ve saklanacak bir yerimiz olmadığını da biliyorduk. Ve öyle oldu. En azından benim açımdan.. Hayatımın en öğretici, en zorlayıcı senelerini yaşadım ama oradan geçmesini ve her şeyin dönüşebileceğini keşfettim.
Arkadaşım bana ne değişti diye sorduğunda önce durdum! Cidden ne olmuştu da o melankolik kadın kendiyle, yaralarıyla barışık bir kadın olmuştu? Sonra yoga dedim! Yoga girdi hayatıma ve her şeyi değiştirdi. 
Öyle bir zamanda geldi ki, beni kendisine aşık etti, gözlerimi açtı, güvenmeyi, kabul etmeyi öğretti, içeriye bakabilmeyi ve dürüstlüğü öğretti. Birinden güzel insanlarla tanıştırdı, etrafımdaki kocaman yaşamı fark ettirdi, belki de şükür etmeyi bile yoga ile öğrendim.
Şimdi herkes yoga yapmalı gibi büyük laflar edecek değilim ama size iyi gelecek bir şey bulun, sadece an’ın olduğu ve sizin sevdiğiniz bir şey.. O da yoga, o da meditasyon…
Hayatımızda acı çekenin sadece kendimiz olduğunu  düşüyoruz ve sürekli birilerini suçluyoruz çektiğimiz acılar için.. Ben de öyle yapardım. Ne zaman canım yansa, ilk canımı yakana döner ve tüm nefretimi kusardım sessizce.. ama öyle bir an geldi ki kabul ettim. Çünkü başka yolu yoktu, başka yolu olmadığı için böyle oldu. Başka yolu olmadığı için bugün bunları yazabiliyorum.
Tüm sevdiğim, koşturduğum, yarım bıraktığım, yarım bırakıldığım hikayeler hepinizi seviyorum ve hepinize tüm kalbimle teşekkür ediyorum. İyi ki olmuş, iyi ki…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s