Özlemek

Özlemek… Ne acı verici, aynı zamanda ne muhteşem bir şeydir! Maalesef, muhteşem bir şey olması için önce acı vermesi gerekiyor!

Hatırlamak, hatırlayabilmek belki de ölümlü yaşama bir baş kaldırır. Genç yaşlarda, hatırlamak dünyanın en acı veren eylemidir, can yakar, dünyayı ters-düz eder, yolları karıştırtır ama yaşlılıkta ne kadar değerlidir hatırlayabilmek. Çünkü yolun bir noktasında unutmak için verdiğimiz çabanın aynısını yaşlarımız ilerlemeye başlayınca hatırlamak için yapmaya başladığımızı keşfederiz.

Eski fotoğraflarda, özel olan mekânlarda, yerlerde, şarkılarda geçmişin kapısının anahtarı saklıdır.

Özlüyorum…Yollarımızın ayrıldığı canları, artık konuşamadıklarımı, kırgın olduklarımı, hayatından çıkaranları, hayatımdan çıkardıklarımı, bu dünyada artık buluşmamın mümkün olmayanları, eski güzel ve saf anıları…

Özlemek kötü bir şey değil ki… Özlüyorum demek, geçmişi geri istemiyorum demek değil ki. Özlüyorum demek her şey eskisi gibi olsun demek de değil ki. Özlüyorum demek, güzel anılarım var ve arada sırada da olsa onları gülümsemelerle anıp üstüne birikmiş olan tozları alıyorum demek.

Her canın yandığında özlediğin kişiye koşman gerekmiyor!Her özlediğinde, özlediğinin karşısına dikilip yeni bir sayfa açmak için zorlaman da gerekmiyor!

Ben de koşturdum, bana ait olmayan hikayelerin içinde, ben de koşturdum her canım yandığında en güvendiğim limana, ben de istedim o limanda sonsuza kadar kalmayı ama günün birinde o limandan çıkıp yeniden denize atlayacak cesareti de buldum!

Hayır kelimesini cesaretle söyleyenler… Can yakar, deli gibi bağırıp ağlamak istersin ama her istediğin şeyin de olmayacağını anlarsın günün sonunda. Senin istiyor olman, seviyor olman çok güzel, yine sevmeye devam et ama bırakmasını da bil. Sevginin dönüşmesine ve değişmesine izin ver!

O yüzden dostum, sırf canın yanıyor diye geçmişten kendine yuva yapma! Hayat geriye doğru akmıyor. Özle, özlediğin zaman o hissi de bastırma, yaşa onu, tüm hücrelerinden geçip çıksın ama o özlem senin sorumluluğun, sadece senin! Hislerinle başa çıkmayı ve onun sorumluluğunu almasını da bil!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s