Yaralı bir adamı kurtaramazsın

12747515_961081823941550_4505709447908922127_o-683x1024
Sen O’nun hemşiresi değilsin, yada kurtarıcısı, yada destekçisi. Senin sorumluluğun sana ve çocuklarına ait, bu kadar; ne eski sevgiline ne partnerine, ne partnerinin çocuklarına, ne de partnerinin eski sevgilisine. Sen ve çocuklarin, bu kadar.
Sanki yanlış bir şey yapıyormuş gibi hissedersin onunla göbek bağını kestiğinde, ama sen onu kurtaramazsın – o kendini kurtarmalı.
Gerçekleri yeniden çerçevelemeliyiz – ve gerçek senin hayatındaki en önemli kişinin SEN olduğudur. Başka insanlarla ilgilenmeden önce kendinle ilgilenmelisin.
İhtiyacın olanını kendine vermek için zaman ayır. Sadece rahat ve sessiz ol. Kendine derinlere girmeye ve cevabı bulmaya izin ver. Senin gerçeğin, ihtiyacın olan gerçeğin senin içinde olduğudur.
Bazı insanlar sadece buna henüz hazır değildir. Birisinin hazır olmadığını hissettiğinde ise sadece öyle olmasına izin ver.
Bir daha onunla görüşme demiyorum, ama onun kendini kurtarabileceğine dair sana güvenmesi gerek. O’na de ki ‘Yapman gerekeni yap ve ikimizde yol aldığımızda tekrar konuşalım’
Belki bu etkileşim onu değiştirecektir, belki senin onu serbest bırakman onun değişmesi için ihtiyacı olandır.
O olması gereken erkek rolüne girmeden O’na ne kalbini ne de enerjini ver.
Bizim bir taneden fazla ruh ikizimiz var. Hissettiğin şey tek gerçek gibi gözüküyor, ilk defa şimdiye kadar hissetmediğin derin bir ruh bağlılığı hissediyorsun ve bu çok güzel – sana neyin mümkün olabileceğini gösteriyor, ama bu hemen karşındakinin ‘O’ olduğu demek değildir, sadece neyin mümkün olabildiğini gösterir.
Çeviri: Nur Tanış

YOU CAN NOT SAVE A BROKEN MAN
.
You are not his nurse, or his savior, or his support. Your responsibility is for you and your children, that’s it; not your ex, not your partner, not your partner’s kids, not your partner’s ex. You and your children, that’s it.
.
It feels like you’re doing something wrong when you cut him off, but you can’t save him – he has to save himself.
.
We need to reframe what is truth – and the truth is YOU are the most important person in your life. You need to take care of you before you can take care of other people.
.
Take some time to give yourself what you need. Just be still and be quiet. Let yourself go deep and find the answer. Your truth, the answer that you need is inside you.
.
Some people just aren’t ready. When you feel that someone isn’t ready, just let them be.
.
I’m not saying you never talk to him again, but he needs to prove to you that he can save himself – that he HAS saved himself. You tell him, “Do your work, and we can talk when we’re a little further down the way.”
.
Maybe that interaction will change them, maybe you letting them go is what they needed to change them.
.
You don’t give him your heart or your energy until he’s stepped into his role as a man.
.
We have more than one Soul Mate. That feeling you’re having that seems like it’s the only one, you’re just feeling for the first time a deeper soul connection that you’ve ever felt before. And that’s beautiful – it’s showing you what’s POSSIBLE, but that doesn’t mean HE’S ‘The One,’ it’s just showing you what’s possible. ॐ 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s