Spotify’da Postcast yayınlarım başladı!

 

Kendimi idrak etmeye başladığım zamandan beri kelimelerle aramdaki ilişki hep başka oldu. Yazmak, meditasyonumdu ki, o zamanlar tam olarak meditasyonun ne olduğunu bilmesem de böyleydi. Kelimeler, olanı açıkla gördüğüm yerdi. O yüzden olanı kabul etme sorunu ne zaman yaşasam kelimelerden de kaçardım..

Ama her dönüşümde başka öğretiyle dolu olurdu. Seneler içinde yazmak, bir şekilde beni yaşam’ın kendisiyle bir olduğumu hissetme hali olmaya başladı.
.
Ve sonra kelimelerin eşsiz dansıyla buluştum. Kelimeler, gitmek istediği yere gidiyordu. Ben yazan değil, onlarla dans edendim. .

İşte bu noktadan sonra anlatma ve paylaşma niyetim içimde çığ gibi büyüdü. Kitap yazmaya başladım, yazdığımdan sıkıldım her şeyi sıfırlayıp başka şeye dönüşmesine izin verdim ve şimdi yeniden yazıyorum.

Sonra bunun yanına konuşma da eklendi. Konuşurken de kelimelerimi planlamıyorum. Derslerde ne söyleyeceğimi planlamadığım gibi…Sadece dansa eşlik ediyorum.

Bir süredir de postcast yayınları açma niyetim vardı ama sistem kafamı karıştırmıştı. Sağ olsun, yaşam tam zamanında yanıma destek kuvvetini verdi. 💙

Spotify hesabınız varsa rahatlıkla dinleyebileceğiniz; Postcast yayınlarına başladım. Belki orada buluşuruz. Günlük hayatın içinde yoga/meditasyon’un yaşamda nasıl kendini ifade ettiğini insan olmanın o naif hallerinin hepsini konuşuyor olacağız. Niyetim kendi öğrendiklerimi/ idrak ettiklerimi aktarmak.

Spotify’in postcast bölümüne “Ozde Colakoglu” yazıp yayına ulaşabilirsiniz. Ya da direk aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://open.spotify.com/show/3exZ7FhkKoTJ8ORNSg8Z4R?si=IX9FWqU0REaFlFk8G5gVdA&fbclid=IwAR2fAGd5C0ecOyuidxujgaBRoYiMAyp-yWdzvX6v6teA7GjpmG3dMEYn7i8

Dinleyip, yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim 💙🍀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s