Yeni sene gelirken

 

Kocaman bir seneyi arkamızda bırakırken, yeni sene gelmeden arkaya bakma zamanı…Benim için kendimi bildim bileli senenin bu zamanları  hesapları kapatma günleri olmuştur ya da şapkayı öne olma günleri diyebilirim. Gerçi şimdi geriye dönüp baktığımda hiçbir şeyi tam olarak kapatamadığı, zorla herkesi her şeye rağmen sevmeye çalışacağım diye kalbimi yorgun düşürdüğümü daha net algılıyorum. O yüzden cesaret ve şefkatle  geriye bakıp, yeni niyetler edelim ne dersin?

Eskiden bir şeyleri özlemeye başladığımda kalbimin tam ortasında bir şeyler oturur  ve ben de ne yapacağımı pek de bilemezdim. Şimdi ise doya doya kokladığım bir koku gibi. Doya doya kokladığımda zaten fark ediyorum ki, koku kayboluyor.

Eski fotoğraflarıma ve yazılarıma baktığımda özlüyorum dediğim çok şey oluyor. Ama  bugünlerde yeni keşfettiğim his: kişileri ya da olayları özlemediğim! Ne geriye dönmek, ne de bir şeyleri değiştirmek istiyorum. Yani özlemek, çoğu zaman geriye dönmek istiyorum anlamına gelmeyebilir. Bu senede geriye dönüp baktığında hissettiğin his özlem ise dağınık bir odayı düzenlemek gibi ona yer açmaya ne dersin?

Senelerdir yüzlerini görmediğim esi yoldaşlar,  yolumun ayrı düştüğü ya da bu yaşamda artık görüşmemin imkansız olan sevdiklerim… Hepinizi seviyorum gibi kendimden büyük bir cümle kuramam, ama teşekkür ederim tüm kalbimle, bazen zor yoldan da olsa öğrettikleriniz için…

Dedem, bu senenin en yorucu özlemi oldu. Dedem dediğimde bir ay önce gözlerim doluyordu. Şimdi kalbimde açtığım yerden diyorum daha köklü, daha sıcak, daha bir…. Bugün özlemlerine yer açmaya ne dersin? Sadece o kişileri, olayları onurlandırmaya ne dersin? Hayır, bir telefon uzağında mı acaba diye sormuyorum. Kalp bağınla onurlandırabilir misin diye soruyorum.

Kalp, kalbi bilir ❤ Yeni sene gelmeden elini kalbine koymaya ne dersin ?

Arkana dönüp baktığında hissettiğin hangi his olursa olsun, biraz alan açmayı araştır. Acı, korku, özlem bir cesaretle arkana dönüp,  dışarı atmaya çalışmadan onları anlamaya çalışmaya ne dersin? Yeni umutlar ekmek, eskilerine veda etmekten geçiyor. Eskilere veda etmek için de, hayır evden dışarı zorla atmakla olmuyor. Bırakmak, halihazırda kolay değil, merak etme çok net farkındayım 😀

Sırf bağımlı olduğun için sürekli taktığın yüzüğü gönülsüzce başka birine vermek, bırakmak olmuyor.  Bırakmak, seni bağımlısı yapan kişileri, eşyaları kalpten serbest bırakmaktan yatıyor. Bırakmaya çalışmak, bırakma haline götürmüyor.  Anahtar kelime ”kalpten”. Zaten oluyor. Sıkı sıkı avuç içine bir şeyi tutmak yerine gönüllüce gevşetmekten bahsediyorum. Bunun için deli gibi kurslara gidebilirsin ama zaten özünde var!

……………………………………………………………………………………..

Yola çık… Geç kaldığın için ya da Ayşe’nin kızı yaptığı için değil. Kendin için, kendin istediğin için yola çık. Anlamıyorlar mı seni, bırak anlamasınlar enerjini, yoluna ver.

Yeni senede göğsünü kabartarak kendin için yaptığın bir şey olsun. Konuşma artık bırak, adım at.. Eski küçük hesaplarını kapat. Ama bana bunu yapmışlardı diyerek küçük çocuklar gibi gezinmesini bırak. Geçti, bak her şey. 🙏

Gözünü kapat, elini kalbine koy, en son ne zaman dinledin onu? Sor bakalım nereye gitmek istiyor.

Haydi yolumuz açık olsun ❤

MUTLU YILLAR DOSTLAR, İYİ Kİ HEPİMİZ BİR ŞEKİLDE VARIZ.  ❤

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s