Nasıl ?

 

 

Bir süredir yazılarımı  okuyanlar, nasıl sorusunu soruyor. Nasıl bu kadar mutlusun? Nasıl  pozitif kalabiliyorsun?

O zaman gel rahatça otur, sana anlatayım 🙂

Mutluluğu birine ya da bir şeye sahip olmaya bağlamıyorum! Merak etme ben de çok bağladım ve sıkıca tutmak istedikçe elimden kayıp gittiler ya da kayıp gitmediler ama başka bir girdabın içinde düştüm durdum.

Hangi kitabı okursan oku, ne yaparsan yap deneyim gelmedikçe senin için bunlar bir anlam kazanmayacak. Yani bir hap al, mutluluk gelsin diye bir formül yok.

Bugün biri bana şöyle yazdı: ”hayat adaletsizlik ve eşitsizlik içindeyken nasıl mutlu olabiliyorsunuz?’

Evet, benim insan algımın anlamadığı çok şey var sonuçta ben insanım. Süper güçlerim yok, neden böyle bilmiyorum ama oturduğum yerden sızlanmıyorum!  İnsanlar ufak bir dalganın okyanusta önemsiz olduğunu düşünüyor. Elinden geleni bile yapmadan suçluyor, nefret ediyor! Benim tek yaptığım elimden geleni ve olanın en kolaylıkla olmasını dilemek ❤

Pozitif düşünmek, acıyı yok saymak demek değil! Dostum, ben de insanım, kapılarımı kapattığımda neler olduğunu bilmiyorsun, tek yaptığım izin vermek. Acıya izin vermek, mutsuzluğa izin vermek yeri geldiğinde ağlamak ve bilmediğime her an yeniden ve yeniden güvenmek  ❤

Ben dünya çok güzel, kuşlar,böcekler, çiçekler var sadece asla demedim!  Çok güzel anlar var, çok mutlu anlar var, çok mutsuz anlar da var..

Acı var, izin ver sana anlatacağını anlatsın ve seni dönüştürsün.

NASIL OLACAK?

Ben sadece kendi yolumu biliyorum. Seninle onu paylaşabilirim.

Çok sevdiğim bir adam vardı, bana bir gün bir tartışma sırasında ‘ varsa yoksa yoga eğitimlerin demişti’ Ya da onun gibi bir şey, biliyor  musun çok üzülmüştüm. Tam olarak ne demek istiyor anlamamıştım ama  o zamanlar yaptığım işlere, sevdiğim insanlara  benim iyelik ekini koymadan duramazdım. İnsan öyle bir yere geliyor ki, suçlu aramayı bırakıp, kendine bakmaya başlıyor. Kendi derinini deşmeye başlıyor.

Eskiden tam drama kraliçesiydim,  çok eski yazılarda o küçük drama kraliçesini de  bulmanız mümkün! O zaman ne değişti diye sorarsan, ben değiştim 🙂  Suçlamayı bırakıp, elimden ne geliyorsa yaşama güvenmeyi seçtim ve her anda seçiyorum.

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Kolay değil, kolay olduğunu da asla söylemedim!

Suçlu aramaktan vazgeç, çocuk gibi söylenmeyi bırak, buraya kadar gelmişsin bak!
Hoşuna gitmeyen şeyler geldiğinde nasıl giderler deme! Öyle gitmiyorlar ki… Amacın; içine çekmek olsun ve kendi derinini açıklıkla bakmak olsun.

Tepede güneş varken, dünyanın en kolay işi bu değil mi ? Karanlıkda da aynı şefkatle bakmaya var mısın ?

Kendine söz ver; ağlama, mutsuz olma, öfkelenme hakkı ver kendine ve en önemlisi tohumun toprakta güvenle yayılabilmesi için zaman ver…💙

Mutluluğu arıyorsan önce onu aramayı bırak. Yolu başkalarına sorup durmak yerine YOL ol !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s