Hisset

 

 

Geçen gün ufak ama tatlı bir mekanda oturup, kahve içerken seneler önce kalp yorgunluğu ile dinlediğim şarkı çalmaya başladı ve bu sefer tebessüm yüzümde oluşturuyordu. Çok uzun bir zaman kendime koyduğum yasaklı şarkı listemdeydi. Çünkü ne zaman çalsa kalbim yorgun düşüyordu.  Şimdi ise yeniden yolumun kesiştiği eski dost gibiydi, tüm yorgunluklarım.. Karşı karşıya oturduk, gözlerinin içine baktım ve tebessüm ettim. Tek istediği görülmekmiş.

Terk edilmek, aldatılmak, sevdiğin kişi tarafından sevilmemek, işten atılmak….Eminim hepimizin listesi ufak farklılıklarla birbirine benziyor. Hepimiz sevilmeye açız ve bu konuda ne yapacağımızı tam olarak bilmiyoruz.

Seneler önce dinledikçe kalbimin deli gibi ağladığı şarkılar vardı. O zamanlar kendime o şarkıları dinlemeyi yasak koyarak o ruh haline girmemi engellemeye çalışıyordum. Oysa henüz , bunun bir çözüm olmadığından haberim yoktu! O ruh halini hissetmek bana çok zor ve ağır geliyordu, görmezken gelmeye çalışarak şifa arıyordum ama zaman gösterdi ki, tam da şifa onun içinden geçmekten geliyormuş.

İçinden geçmek ne demek biliyor musun? Elin yaralandığında dışarıdan ne alırsan al, elin  acıyacaktır, acıması yaranın geçeceğinin en güzel kanıtıdır ama sen canın yanmasın diyorsan ve dışarıdan her bulduğunu eline sürersen; evet elin artık acımasa bile bu o an için iyi gözükse de uzun vadede daha pek de iyi  şeyler olmayacaktır.

Hislerimiz, halen insan olma halimizin en güzel kanıtı. Hissetmek, kocaman yaşamda en güzel cesurca bir başkaldırı. Çünkü hissedebildiğimiz kadar varız. 

Dürüst ol 

Her türlü ilişkinin temeli, samimiyet, dürüstlük ve açıklık. Benim de şu ana kadar dürüst davranmadığım çok oldu. Sırf karşımdaki üzülmesin diye taşıyabileceğimin fazlasını taşımaya yeltenmek mi dersin, aslında istemediğin ama yarama iyi gelir diye bana ait olmayan durakları, durak yapmak mı dersin… Ama artık birini özlüyorsam, özlüyorum demeyi seviyorsam seviyorum demeyi, istemiyorsam istemiyorum demeyi tercih ediyorum. Bir arkadaşım arıyorsa ve yorgunsam hayır diyebiliyorum. (Aynen sadece sevgilinle aranızdaki durumdan bahsetmiyorum. Her şeyden bahsediyorum, seninle herkes arandaki her şeyden..)Durum ve şartlar dürüst olmamı mümkün kılmıyorsa o anki hislerimi hissederek dürüst olmayı deniyorum. Hissetmediğim cümleyi kurmayarak kendi özümle olan ilişkimi sağlamlaştırıyorum.

Samimiyet, herkese gülücük dağıtmak değil! Yeri geldiği zaman hayır demek, sağlıklı sınırlı çizerek kalpten konuşmayı barındırıyor. Söylediğin kalpten olunca kimse de kırılmıyormuş.

Şunu başta kabul edelim; hepimiz yaralıyız ve şifayı birinde ve bir şeylerde arıyoruz ve daha çok kendi canımızı acıtmaktan başka bir şey yapmıyoruz.

Bir arkadaşın dahil seni bir yere çağırdığında sor bakalım evet mi, hayır mı diyor içerisi.  Bir dur, nefes al ve ver. Küçük adımlarla başla, hemen büyük kararlara geçme.

Dinle

Sırf sana gelir diye, başkasının duygularını kullanma! Sırf sana iyi gelir diye alkole vurma kendini! Sırf sana iyi gelir diye koşturup durma! Sırf sana iyi gelir diye, bir şey yapma, yavaşla.

Her ne oluyorsa, o kocaman kalbinde sana söz veriyorum geçiyor. Yeter ki,hissetmek için koşturma. O an sana iyi geldiğini düşünerek acını ızdırap haline dönüştürme.  Sadece kendine ve kalbine zaman ver. Bir tohum bir gece ağaç olmuyor değil mi?

Hissetmemek için koşturma.

Tüm kalp yorgunluklarımızla sevgimle…

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s